2026-05-11
W maju dzieci uczestniczyły w zajęciach poświęconych przyjaźni oraz współpracy w grupie. Podczas spotkań rozmawialiśmy o tym, kim jest przyjaciel, jak możemy pomagać innym oraz dlaczego warto być życzliwym i koleżeńskim. Dzieci wysłuchały bajki terapeutycznej o Lwie Leosiu i Moście Przyjaźni, dzięki której dowiedziały się, że wspólna zabawa, wzajemna pomoc i współpraca sprawiają, że możemy osiągnąć więcej i czuć się szczęśliwiej. Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach ruchowych i integracyjnych rozwijających współpracę, uczyły się używania miłych słów oraz okazywania życzliwości kolegom i koleżankom. W trakcie pracy plastycznej dzieci wykonały rysunki przedstawiające serduszka oraz swojego przyjaciela, wyrażając w ten sposób swoje pozytywne emocje i relacje z rówieśnikami. Zajęcia sprzyjały rozwijaniu umiejętności społecznych, budowaniu pozytywnych relacji oraz wzmacnianiu poczucia przynależności do grupy.