Wiek przedszkolny jest doskonałym okresem na rozbudzanie wśród najmłodszych zainteresowań czytelniczych. W ramach realizacji tematu tygodniowego "W świecie literatury dziecięcej " przedszkolaki z grupy Jeżyków wybrały się na spacer do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej przy DK Śnieżka. Dzieci z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Tematem spotkania było zapoznanie ich z zawodem bibliotekarza oraz poznanie zasad korzystanie z tego miejsca. Dzieci zwiedziły placówkę, z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach w dziale dla najmłodszych. Młodym czytelnikom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały. Poznały zasady wypożyczania książek oraz dowiedziały się, co należy zrobić, aby zostać członkiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Podczas wizyty dzieci miały możliwość przejść między regałami – najbardziej zainteresowały je regały z kolorowymi książeczkami dla najmłodszych czytelników. Pani bibliotekarka w przystępny sposób opowiedziała o swojej pracy i o zbiorach znajdujących się na półkach, dając wskazówki jak należy o nie dbać i szanować. Jeżyki dowiedziały się w jaki sposób można zapisać się do biblioteki oraz poznały zasady wypożyczania książek. Na zakończenie grupa wypożyczyła kilka egzemplarzy literatury dziecięcej do naszej Sali abyśmy wspólnie mogli jej zarówno słuchać , jak i już samodzielnie czytać. Dziękujemy za miłe przyjęcie i liczymy na dalszą współpracę.