2026-05-28
Dzień Soku upłynął nam w radosnej i bardzo owocnej atmosferze. Dzieci poznawały różne owoce i warzywa, nazywały je oraz dopasowywały do odpowiednich kolorów. Świetnie poradziły sobie również z dopasowywaniem połówek owoców do całych ilustracji, ćwicząc przy tym spostrzegawczość i koncentrację. Podczas zajęć rozmawialiśmy o tym, dlaczego warto jeść owoce i warzywa oraz jakie witaminy dostarczają naszemu organizmowi. Dzieci dowiedziały się także, jak powstaje sok i jakie owoce można wykorzystać do jego przygotowania. Najwięcej radości sprawiło wspólne robienie świeżego soku z jabłek i pomarańczy. Dzieci z dużym zainteresowaniem obserwowały proces wyciskania owoców, a następnie chętnie degustowały przygotowany napój. Była to doskonała okazja do rozwijania samodzielności, współpracy oraz promowania zdrowych nawyków żywieniowych. To był dzień pełen uśmiechu, zabawy i zdrowych smaków.