2026-05-18
Dnia 18 maja w naszej grupie obchodziliśmy Dzień Pszczoły. Celem zajęć było przybliżenie dzieciom znaczenia pszczół w przyrodzie oraz kształtowanie postaw proekologicznych. Podczas zajęć dzieci poznały ciekawostki na temat życia pszczół, dowiedziały się, jak wygląda ul i jakie zadania pełnią pszczoły. Rozmawialiśmy o tym, dlaczego pszczoły są bardzo ważne dla ludzi i środowiska oraz jak możemy pomagać owadom zapylającym. Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach ruchowych, edukacyjnych i muzycznych związanych z tematyką pszczół. Wykonywały również prace plastyczne oraz rozwiązywały zagadki i uczestniczyły w rozmowach kierowanych. Dzień upłynął w radosnej atmosferze, a dzieci z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem brały udział we wszystkich aktywnościach, zdobywając nową wiedzę i rozwijając swoją wrażliwość na świat przyrody.